Kodėl toks grupės pavadinimas – nelietuviškas, primenantis “blatnyje pesni”? Gal tai muzikinė diversija (ar revoliucija)?

Vagon Restoran – daugelyje pasaulio kalbų skamba panašiai ir suprantamas, kaip traukinio vagone įsikūręs restoranas. Tai yra lietuviškas – internacionalinis pavadinimas be lietuvių kalbai būdingos galūnės, kad būtų mažiau painiavos ,,Vagono restorano,, lankytojams. Taip pat, kad būtų įdomiau, kai kurių dainų priedainius ketinu dainuoti įvairiomis kitomis kalbomis-tokiomis kaip latvių, prancūzų, ispanų, vokiečių, italų, kurios mano manymu muzikoje skamba labai melodingai. Kitaip tariant-ketinu eksperimentuoti. Muzikoje noriu įpinti nacionalinių kitų šalių muzikinių skambesių-kaip pavyzdys-,,Kalnų daina,, kurioje aptinkami tolimųjų rytų muzikos pėdsakai. Pavadinimų Vagon Restoranai norėjau atspindėti aplinką, kurioje ir aplink ją vyksta nuolatinė kaita, nes pirminė grupės idėja buvo pasirodymuose muziką ir tekstus kurti ekspromtu. Panašiai, kaip freestyle, tačiau ne repo stiliumi. Taip ir buvo daroma gitarų vakaruose, performansuose gatvėje, neformalaus jaunimo susibūrimo vietose. Kai kurie kūriniai buvo atlikti ir niekada nepakartoti, pagal susinaikinančio meno idėją.

Tolimųjų traukinių kelionių dvasia padiktavo žodį ,,vagon,, o kūryboje pradėjus naudoti sintezatorių ir įrašinėti kūrinius- muzika pasirodė panaši į synthy punk, adaptuotą klausytis restoranuose, todėl pridėjau žodį ,,restoran,,. Toks pavadinimas ir liko iki šiandien.

Ką manote apie garso meną/eksperimentinę muziką/garsavaizdžio meną (derinant su ir teatru, pvz.) pasaulyje ir Lietuvoje? Ką labiausiai vertinate?

Man garso menas yra įdomi klausyti ir kurti rūšis. Akordų sąlyginai lyg nedaug, o iš jų galima sukurti milijonus skirtingų kompozicijų, bet kiekvienam muzikantui ar garso meno atlikėjui savotiškai visi kūriniai turi jam būdingi panašumo, todėl manyčiau, kad žmogus savy turi tam tikrą garsų suvokimo kodą ir tam tikri tembrai ir ritmai kiekvieną veikia skirtingai ir sukelia nevienodas emocijas ir asociacijas. Tai ir yra paprasčiausia priežastis, kodėl egzistuoja daug skirtingų stilių ir jie ne visus vienodai žavi ar kelia antipatiją. Tik ar garsas turi asistuoti veiksmui ar veiksmas garsui? Ir kuris jų labiau savarankiškas ar jie lygiaverčiai? Garsas skambėdamas gali kelti įvairių veiksmo vaizdinių kiekvieno mintyse. Ir nė vienas nebus toks pat, todėl galima sakyti, kad fantaziją labiau skatina garsas. O garsas lydimas teksto-nurodo, kuria kryptimi fantazuoti.Įvairiems muzikiniams eksperimentams tinkamiausi terpė teatras, kinas. Koncertinei scenai reikalinga tiksliai matematiškai struktūruota muzika.

Kaip susipažinote su muzika?

Susipažinimas su muzika vyko nuo vaikystės namuose. Juose buvo tėvų muzikinės plokštelės, magnetinės juostos, kasetės, kurios ir buvo pirmosios susipažinimo su muzika priemonės. 90-ųjų pabaigoje lankiau muzikos mokyklą, klasikinės gitaros specialybę. Bet dėl gausybės minčių ir noro išbandyti įvairias kitas veiklas, mokyklą palikau. Labiausiai mane domino ne išmokti groti žinomus ķūrinius, o sugalvoti savo melodijas. Toliau muzikos pamokos vyko ir vyksta savarankiškai, pagal individualų supratimą.

Pirmosios grupės, kuriose teko groti/jas sukurti. Pirmi sukurti kūriniai.

Apie 2002 metus su savo kūrinių akustine programa dalyvaudavau studentų gitarų vakaruose. Grupėje kaip atskiras muzikantas negrojau. Nuolatinis sąstatas Vagon Restoran nesusiformavo, buvo repeticijų ir keletas pasirodymų su skirtingais žmonėmis, tačiau nuolatinis kolektyvas nesusiformavo. 2004-2006 m. vyko įvairi ķūrybinė veikla be pasirodymų. Tai daugiau buvo paieškos, eksperimentai.

Visgi galima skaityti, kad 2015 m. ruduo buvo kaip reiškinio ir muzikinio projekto Vagon Restoran nauja pradžia, kai su Nėrius Pečiūra mielai sutiko įterpti mano pasirodymą į savo programą. Buvo išleisti ir internete publikuoti dainų ,,Irklai,, ir ,,Kiauliena,, vaizdo klipai. Tuomet sekė keletas koncertinių pasirodymų. Dabar toliau vykdoma veikla, kuriami nauji kūriniai, vaizdo klipai.

Kokiuose žymesniuose, įdomesniuose koncertuose, festivaliuose dalyvavote?

2016 m. dalyvavau Žiežmariuose, festivalyje Ž6ežmar6a6. Trečius metus gyvuojantis ekstremalios muzikos ir šiuolaikinių amatų festivalis. Dvi dienas vykusiame festivalyje Žiežmariai – Pradžia. RAGGA ‘n’ Metalla buvo dvi scenos: reagie ir metalla. Pirmąjį vakarą, pasibaigus metalo grupių pasirodymams vakaro finale įvyko mano pasirodymas. Publika toliau nesiliovė pogintis 🙂 Visa tai tęsėsi iki vėlyvos nakties arba ankstyvų paryčių.

Antrosios dienos metalo maratonui startą davė N.Pečiūra ir grupė fantomasai. Viso pasirodė devyniolika grupių iš Lietuvos, Latvijos, Ukrainos, Švedijos, Estijos. Ragga scenoje skirtingi Dj ir muzikiniai projektai, kaip oazė-ramybės, šokių ir poilsio zona, atsipalaidavimui, bendravimui. Atėjus sutemoms energingi šokiai ir ritmai. Žaidimai, įvairūs amatai. Labai jaukus festivalis. Dėkoju organizatoriams

Kokia muzika patinka labiausiai? Kas, be jos, dar įkvepia?

Labiausiai mėgstu 1970-2000 metais kurtą įvairių šalių roko, punk muziką. Patinka grupės The Smiths, Duran Duran, Agata Kristi, Kardiofonas, Ramybės Skveras, Pink Floyd, Styx, Kino.

Žinoma, kūrybą inspiruoja situacijos iš gyvenimo, kuriame galima sutikti neįtikėtinų personažų, kurie ir tampa dainų herojais. O smagiausia, kai koncerte žmonės reaguoja į dainas ir šoka ar kartu dainuoja-tai reiškia, kad garsai ir žodžiai pasiekė adresatą.

Visada per daug neatitrūkau nuo meno. Esu baigęs Vytauto Didžiojo universitetą, menų fakultetą, kur susipažinau su meno istorija, tačiau kurti norėjosi ir prieš tai ir po to. Manau, kad savo 1 proc talentą kūryboje jau panaudojau, ketinu imtis 99 proc darbo.

Jūs – savotiškas bardas, aktorius?

Na, apibūdinti, kas tai yra ar aktorystė, ar muzikantas bardas, ar samplaika įvairių dalykų. Jūs geriau gal apibūdintumėt ar tai atrodo keista ar įprasta. Kadangi aš save pažįstu seniai-tai galbūt kas atrodytų keista – man yra įprasta.:) Kitaip tariant darau kas man įdomu, o žmogiškoji prigimtis skatina tuo pasidalinti su kitais. Turiu sumanymų, kurių įgyvendinimai teikia džiaugsmą. Vienintelis dalykas ką tikrai turime-tai yra laikas ir tik nuo mūsų priklauso kaip jį išnaudojame.

Šaltinis: http://www.radikaliai.lt/garsas-sound/3441-vagon-restoran-tolimuju-traukiniu-kelioniu-dvasia-ir-synthy-punk

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.